Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 30, 2022

Не плутайте Святого з якимсь більшовиком!

Автор:

|

Травень 19, 2016

|

Рубрика:

Не плутайте Святого з якимсь більшовиком!

MICT_n__16-05-19__08_Дніпро

Черговим кроком у процесі декомунізацій стало рішення Верховної Ради України про перейменування Дніпропетровська. Відтепер він просто Дніпро. Як і велося тут між місцевими мешканцям, що вживали повну назву лише в офіційних документах.

Фактично, це найбільше з міст держави, назване прізвищем діяча комуністичних часів. І його перейменування наштовхнулося на спротив більшості міської ради. 35 із 64-х депутатів  провели торік у грудні виїзне засідання, де прийняли ухвалу проти перейменовування. А щоб це не вважалося порушенням закону, запропонували вважати місто названим на честь святого Петра. Не пройшло!

За іронією долі Дніпропетровськом місто стало теж в процесі перейменування і теж з метою позбутися назви, що дісталася у спадок від попереднього режиму – Катеринослав. Нагадування про імператрицю, що наказала зруйнувати Запорізьку Січ, терпіли до 1926 року. Тоді й вигадали складне слово з використанням ріки Дніпра і прізвища Петровський. Для довідки повідомимо, що революціонер-більшовик Григорій Петровський впродовж вісімнадцяти років був головою Всеукраїнського Центрального виконавчого комітету (більшовицький сумнівний аналог президентської посади). Єдиним обґрунтуванням використання його особи у назві міста (бо народився у селі Печеніги на Слобідській Україні) може бути обрання від Катеринославської губернії до Державної думи царської Росії. Там Г.Петровський не раз виступав проти імперського гноблення народів і домагався дозволу на відкриття україномовних шкіл. Мабуть, цим і обмежується куций перелік добрих справ активного діяча сталінської доби. Отож, великий гріх прикривати його Святим.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply