Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Не можна у ХХІ столітті загарбати чиюсь територію

Автор:

|

Серпень 09, 2016

|

Рубрика:

Не можна у ХХІ столітті загарбати чиюсь територію

dg=1200

Офіційний представник Державного департаменту США, співробітник управління міжнародних ЗМІ Джошуа Бейкер, поспішаючи з Бішкека до Лондона, зупинився у Берліні лише на кілька годин.  Але цього часу кореспондентові Deutsche Welle цілком вистачило, щоб взяти коротке інтерв’ю. Воно оприлюднене на сайті видання 9 серпня. Наведемо звідти фрагмент, який стосується України.

Запитання: Що ви думаєте про конфлікт в Україні? Чи є відмінності у підході США і, наприклад, Німеччини та Франції – учасниць так званого «нормандського формату»?

Джошуа Бейкер: Ми на сто відсотків поділяємо позицію Німеччини та Франції, які представляють позицію всього Заходу. Полягає вона в тому, що не можна у ХХІ столітті загарбати територію іншої суверенної держави, навіть якщо для цього є якісь історичні причини або інтереси російського флоту. І річ не в тому, що Росія захопила частину саме України. Наша реакція була б такою самою, якби мова йшла, наприклад, про частини Монголії або якийсь тихоокеанський острів. Це справа принципу.

Якщо ж говорити про Україну, то це молода європейська демократія, яка прагне в майбутньому стати частиною Європейського Союзу. Ми активно підтримуємо українську демократію, надаємо фінансову та іншу допомогу. Я разом із президентом Бараком Обамою був на саміті НАТО у Варшаві, де було ухвалено рішення про нові батальйони в Прибалтиці та Польщі. Ми цього не хотіли, але такою була вимога наших східноєвропейських союзників, що стало наслідком російської агресії.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply