Новини для українців всього свту

Sunday, Feb. 28, 2021

НБУ скасовує вимогу для бізнесу про обов’язковий продаж валюти

Автор:

|

Червень 18, 2019

|

Рубрика:

НБУ скасовує вимогу для бізнесу про обов’язковий продаж валюти

Про нововведення це повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу НБУ. “З метою подальшого спрощення ведення бізнесу в Україні Національний банк скасовує вимогу щодо обов’язкового продажу валютних надходжень”, – ідеться в повідомленні.

Норма, яка зобов’язує підприємців продавати 30% валютних надходжень на міжбанківському валютному ринку, перестане діяти з 20 червня 2019 року. Надходження бізнесу, зараховані на його розподільчі рахунки впродовж 19 липня, вже не підлягатимуть обов’язковому продажу, уточнив регулятор.
Зазначені зміни затверджені постановою Правління Національного банку №78 від 18 червня 2019 року “Про внесення зміни до Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті”. У НБУ переконані, що чергове валютне послаблення не матиме негативних наслідків для макрофінансової стабільності.

“За статистикою останніх років, коли норматив обов’язкового продажу валютних надходжень становив 50%, так і з 1 березня 2019 року, коли він був зменшений до 30%, бізнес загалом продавав понад 90% валюти”, – стверджує регулятор.

У НБУ нагадали, що цьогоріч Національний банк скасував або пом’якшив вже понад 30 валютних обмежень. Відміна обов’язкового продажу валютних надходжень бізнесу є черговим кроком на шляху до вільного руху капіталу, визначеного однією із стратегічних цілей Національного банку.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply