Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

НБУ і ПриватБанк виграли суди у пов’язаних з Коломойським компаній

Автор:

|

Травень 22, 2019

|

Рубрика:

НБУ і ПриватБанк виграли суди у пов’язаних з Коломойським компаній

Нацбанк України (НБУ) і ПриватБанк виграли судову справу за позовами Нікопольського феросплавного заводу (НФЗ) і кіпрської компанії Тровелко Холдінгз Лімітід, які вимагали через суд звільнити їх від зобов’язань на суми 2,6 млрд грн і 143 млн грн відповідно, по рефінансуванню, що НБУ видав ПриватБанку, про це НВ Бізнес повідомляє з посиланням на юристів НБУ. Метою вказаних позовів,  а їх було подано близько 30, є звільнення від відповідальності не лише юридичних осіб, пов’язаних із колишніми власниками банку, що передали належне їм майно у заставу Нацбанку, а й фінансового поручителя — Ігоря Коломойського. Ці справи розглядалися судами всіх інстанцій починаючи з 2017 року.

«Зауважимо, що Господарський суд м. Києва та Київський апеляційний господарський суд спочатку задовольняли усі подібні позови і лише після того, як Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду висловив правову позицію на підтримку НБУ та Приватбанку і скасував попередні судові рішення, Північний апеляційний господарський суд також став на бік регулятора», — підкреслили юристи НБУ.

Як відомо, 18 грудня 2016 року уряд за пропозицією НБУ і акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Геннадій Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію цього найбільшої на українському ринку фінустанови. Держава отримала 100% в його капіталі, а ПриватБанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн, а в червні 2017 року уряд вирішив внести в капітал банку ще 38,5 млрд грн на підставі аналізу НБУ і незалежного аудитора — EY. Сьогодні ПриватБанк є найбільшим банком України з часткою ринку більше 35%.

Проте у 2017 році Коломойський оскаржив націоналізацію Приватбанку  і згідно з рішенням Окружного адміністративного суду Києва прийнятим у квітні 2019, договір купівлі-продажу акцій “ПриватБанку”, укладений між колишніми акціонерами банку та державою, визнано недійсним. Поки рішення ОАСК залишається в силі , на думку експертів, розв’язання цієї проблеми буде лакмусовим папірцем для Президента Зеленського.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply