Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Названо найбільш лютих ворогів преси

Автор:

|

Листопад 02, 2016

|

Рубрика:

Названо найбільш лютих ворогів преси

1102___02-1

У середу, 2 листопада, відзначається Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів. З його нагоди Міжнародна організація «Репортери без кордонів» оприлюднила оновлений перелік найбільших ворогів свободи преси у світі. До нього увійшли понад три  десятки глав держав та урядів, екстремістські та злочинні угруповання, а також спецслужби. «Репортери» вважають їх уособленням придушення свободи преси цензурою, свавільними арештами, тортурами та вбивствами.

У переліку багато знайомих облич. Зрозуміло, що не могло тут обійтися без всесвітньовідомого борця з демократією Володимира Путіна. Саме зараз від рук очолюваного ним режиму потерпають два українські журналісти – незаконно ув’язнений у Москві Роман Сущенко та цинічно переслідуваний в окупованому Криму Микола Семена. Ось кілька осіб з числа тих, хто не перший рік складає компанію Володимиру Путіну – президент Сирії Башар Асад, лідер Північної Кореї Кім Чен Ин, президент Еритреї Ісайяс Афеворкі, президент Судану Омар аль-Башир. Однак є і новачки. Поміж ними – президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

Попередній перелік «ворогів вільного слова» був складений у травні 2013 року до Міжнародного дня свободи преси. А характеризуючи нинішній, речник «Репортерів без кордонів» Міхаел Редіске зауважив, що потрібно запровадити посаду спеціального уповноваженого ООН із захисту журналістів.

На світлині: акція на підтримку журналіста агенції «Укрінформ» Романа Сущенка біля посольства Росії в Києві (сайт «Радіо Свобода»).

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply