Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Названо лауреатів Нобелівської премії миру

Автор:

|

Жовтень 05, 2018

|

Рубрика:

Названо лауреатів Нобелівської премії миру

Ними стали правозахисниця з Іраку Надя Мурад і лікар з Конго Денис Муквеге. У п’ятницю, 5 жовтня, Нобелівський комітет оголосив, що вони отримали нагороду «за зусилля у справі припинення сексуального насильства як знаряддя війни і збройних конфліктів». У повідомленні Нобелівського комітету зазначено, що Мурад і Муквеге «кожен по-своєму змогли привернути увагу до сексуального насильства у воєнний час».

Правозахисниця езидского походження Надя Мурад в 2014 році потрапила в полон до бойовиків терористичної організації «Ісламська держава». Кілька місяців дівчину утримували в сексуальному рабстві, поки їй не вдалося втекти, щоб стати одним з головних свідків, які розповіли про злочини бойовиків проти жінок. Нобелівський комітет наголосив, що Надя Мурад «відмовилася слідувати соціальним нормам, які вимагають від жінок зберігати мовчання, соромлячись того, що зробили з ними».

Гінеколог Денис Муквеге надавав допомогу постраждалим від сексуального насильства жінкам під час збройних конфліктів у Демократичній Республіці Конго в 1998-2002 роках. Він неодноразово засуджував безкарність масових зґвалтувань і критикував конголезький уряд і органи влади інших країн за брак заходів щодо припинення використання сексуального насильства як знаряддя війни.

 

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply