Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Навчитися чути себе українцями

Автор:

|

Серпень 27, 2016

|

Рубрика:

Навчитися чути себе українцями

ocRfGbzuBEI

27 серпня Україна відзначила 160-річчя свого видатного сина, працелюба, творця і генія Івана Франка. Президент Петро Порошенко у своєму вітальному слові з цієї нагоди процитував ось ці слова Каменяра: «Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіційних кордонів».

Мабуть, наймасштабніше дійство до роковин Івана Франка відбулося у місті, що прийняло у 1962 році його імя – Івано-Франківськ. Тут відкрили Галицьку хорову академію. На різних сценах міста твори поета виконували 30 професійних та самодіяльних хорів. Вони з’їхались з усієї області. А ввечері виступив знаменитий хор імені Григорія Верьовки.

Урочистості в Івано-Франківську розпочались покладанням квітів до пам’ятника Івану Франку. Також відкрито кімнату-музей Франка, створення якої ініціювала міська громада. Тут, зокрема, експонують і документи, відповідно до яких місто Станіславів перейменували на Івано-Франківськ.

Нагадаємо, що Іван Якович Франко, український письменник, поет, публіцист, перекладач, учений, громадський і політичний діяч народився 27 серпня 1856 року в с. Нагуєвичі. Помер 28 травня 1916 року у Львові.

opcE3rBtbKQ

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply