Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 1, 2022

НАТО: Україна отримала статус аспіранта

Автор:

|

Березень 10, 2018

|

Рубрика:

НАТО: Україна отримала статус аспіранта

Президент Петро Порошенко у суботу, 10 березня, написав на своїй сторінці у мережі Facebook: «Вітаю важливе довгоочікуване та логічне рішення НАТО підвищити рівень амбіцій України щодо Альянсу!»

Річ у тім, що напередодні Україна увійшла до переліку країн, за якими визнається прагнення до членства. Відтепер на офіційному сайті Альянсу у розділі «Розширення» написано, що «на цей момент чотири країни-партнери заявили про своє прагнення на членство у НАТО: Боснія і Герцеговина, Грузія, колишня Югославська республіка Македонія та Україна».

Країнами-аспірантами (Aspirant countries) називають держави, які заявили про свою зацікавленість у приєднанні до НАТО. Після надання такого статусу вони отримують запрошення до інтенсифікованого діалогу з Північноатлантичним альянсом у питаннях свого прагнення до членства і пов’язаних з цим реформ. Країни-аспіранти повинні сповідувати принципи Вашингтонського договору (тобто, бути демократичними державами) і принципи Хартії ООН, а також сприяти безпеці євроатлантичного простору. Втім, цей статус не накладає на НАТО жодних зобов’язань щодо членства зазначених країн в майбутньому.

Світлина: Президент України Петро Порошенко і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply