Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Наруга над могилою Лесі Українки

Автор:

|

Лютий 25, 2018

|

Рубрика:

Наруга над могилою Лесі Українки

25 лютого, на сам день народження видатної української письменниці й культурної діячки, агенція «Укрінформ» повідомила про ганебний злочин наразі невстановлених вандалів – на Байковому кладовищі у Києві понищено постамент скульптури, встановленої на її могилі.

«Від величних бронзових гірлянд, які зусібіч прикрашали пам’ятник, зосталися лиш металеві штирі», – написав голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський у мережі Facebook. Керівництво спілки готує два офіційних звернення – до правоохоронних органів з вимогою провести розслідування цього акту вандалізму, а до Міністерства культури з клопотанням про відновлення пам’ятника.

Принагідно голова письменницької організації написав про наболіле: «Може, до 150-річчя з дня народження письменниці українська держава нарешті спроможеться хоча б розпочати видання вже давно анонсованого 16-томника творів Лесі Українки? Чи все відзначення знову перетвориться на ганебний державний пшик – як це було з 200-річчям від дня народження Тараса Шевченка чи 100-річчям з дня смерті Івана Франка?..»

150-річчя з дня народження Лесі Українки відзначатимемо у 2021 році.

Світлини: як було і як є станом на 25 лютого.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply