Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

В Італії намагаються призначити винного

Автор:

|

Червень 22, 2019

|

Рубрика:

В Італії намагаються призначити винного
Віталій Марків

Адвокат військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа, якого звинувачують у смерті італійського фотокореспон-дента Андреа Роккеллі в 2014 році, Раффаеле Делла Валле виступив на суді м. Павія (Італія) з підсумковою промовою, яка тривала шість годин. Делла Валле зазначив, що прокуратура Павії і родичі загиблого фотографа намагаються призначити винного, а не знайти справжнього винуватця загибелі Роккеллі 5 років тому, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Захисник також зосередився на детальному аналізі інформації від трьох ключових свідків, за даними яких прокурор Андреа Дзанончеллі реконструював факти і створив обвинувальну базу. Йдеться про постраждалого тоді французького фоторепортера Вільяма Ругелона, журналістку Corriere della sera Іларію Морані і фотографа Марчелло Фаучі. Адвокат українця до дрібниць проаналізував виступи та поведінку цих свідків, особливо французького постраждалого. Делла Валле зауважив, що свідчення Ругелона, надані французьким слідчим у жовтні 2014 року, відрізняються від його свідчень італійцям у листопаді 2018 року.

Крім того, адвокат заперечує фізичну присутність українських військових біля місця загибелі Роккеллі і його російського партнера Андрія Миронова і зазначає, що стріляли “знизу від сепаратистів”, а не з гори Карачун з відстані майже 2 км, хоча прокуратура відкидає версію загибелі Роккеллі внаслідок мінометного вогню з боку бойовиків.

5 липня відбудеться передостаннє, сімнадцяте засідання суду, коли адвокат захисту Донателла Рапетті зосередиться на ролі українського війська в травні 2014 року в Слов’янську Донецької області. Планується, що суд оголосить рішення 12 липня, інформує МВС.

Як повідомлялося, український військовослужбовець Марків був затриманий в Італії 30 червня 2017 року за підозрою у вбивстві італійського фотожурналіста Роккеллі поблизу Слов’янська (Донецька обл.) 24 травня 2014 року.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков неодноразово заявляв про безпідставність звинувачень Марківа: “Марківа безпідставно звинувачують у вбивстві Роккеллі, який незаконно прибув в ОРДЛО і був убитий сепаратистами”.

Прокуратура Павії просить засудити Марківа до 17 років ув’язнення за сприяння в умисному вбивстві Роккеллі. Згідно з аргументами сторони звинувачення, старший сержант Нацгвардії України Марків не скоював вбивства, але інформував керівництво НГУ про рух цивільних осіб біля фабрики Zeus Ceramica, а ті, у свою чергу, контактували з військовими Збройних сил України, які, за твердженням прокуратури, з мінометів відкрили вогонь по групі іноземних журналістів.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply