Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Найстарішій тварині на землі – 400 років

Автор:

|

Серпень 12, 2016

|

Рубрика:

Найстарішій тварині на землі – 400 років

Akula

12 серпня видання The Guardian розповіло про незвичайну акулу, упійману неподалік Гренландії. Дослідивши її вік, вчені дійшли висновку, що його можна оцінити у чотири сотні років. Таким чином зафіксовано рекорд довголіття серед хребетних тварин. Донедавна найповажнішим довгожителем серед них вважали 211-річного гренландського кита.

Гренландські полярні акули (Somniosus microcephalus) живуть в холодних водах. Тому процеси обміну речовин в організму йдуть дуже повільно. Ці риби починають розмножуватися лише у віці 150 років, доростаючи до чотирьох метрів. В роки Другої світової війни їх відловлювали заради багатої жирами печінки, з якої вироблялася олива для двтгунів. Відтоді їх чисельність все ще залишається порівняно невеликою.

Цікавою є методика визначення віку. Кришталик ока в акул складається з білків, які ростуть з плином часу. Їх і вивчали, вдавшись до радіовуглецевого способу. Використали також побічний ефект, викликаний випробуванням атомної бомби у 1950-ті роки. Так вдалося визначити, що найбільшій акулі з виловленої групи, що мала довжину більше п’яти метрів, швидше за все, близько 392 років.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply