Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Надія Савченко стала лауреаткою польської премії «Орел»

Автор:

|

Березень 15, 2016

|

Рубрика:

Надія Савченко стала лауреаткою польської премії «Орел»

Рассмотрение жалобы на объединение двух уголовных дел против Н.Савченко

Українська льотчиця Надія Савченко, яка зараз очікує на вирок російського суду, стала лауреаткою престижної польської премії «Орел» Яна Карського. Савченко була удостоєна премії за «загартований дух в боротьбі і за людську гідність».

«Вона була підступно викрадена з території своєї країни, звинувачення проти неї були фальсифіковані. Цю героїчну жінку утримують в Росії, незважаючи на активний протест всього цивілізованого світу. Своєю поведінкою в російській в’язниці вона дає всім нам приклад людини, яку вороги можуть позбавити життя, але не спроможнізламати», – вважає журі престижної премії.

Польський дипломат Ян Карський заснував свою премію «Орел» у 2000 році, незадовго до своєї смерті. Нагорода людини, яка розказала світу правду про Голокост, вручається, згідно його бажанню, «полякам, які з гідністю піклуються про свою Батьківщину» і громадянам інших країн, які підтримують Польщу. Серед лауреатів премії «Орел» Тадеуш Мазовецький, Лех Валенса, Марек Едельман, Шимон Перес та інші.

Нагадаємо, що в Росії Надію Савченко звинувачують в причетності до вбивства двох співробітників російського державного телеканалу влітку 2014 року в Луганській області. Савченко звинувачення відкидає і заявляє, що на момент їх загибелі була захоплена в полон сепаратистами, а потім переправлена ​​до Росії. Їй загрожує 23 років колонії загального режиму.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply