Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

На виборах у Молдові перемагають соціалісти

Автор:

|

Лютий 25, 2019

|

Рубрика:

На виборах у Молдові перемагають соціалісти

Попередні підсумки вчорашнього голосування оголошено у понеділок, 25 лютого. У парламент проходять чотири партії. Як свідчать дані Центральної виборчої комісії, впевнено лідирує Партія соціалістів, колишній лідер якої Ігор Додон перебуває зараз на посаді Президента країни.

За підсумками обробки близько 99 відсотків бюлетенів соціалісти мають 31,3% голосів. Цю партію оглядачі характеризують як проросійську. На другому місці – проєвропейський блок ACUM (26,3%). Він об’єднує партії «Дія і солідарність» та «Гідність і правда». Далі йде правляча Демократична партія Молдови (близько 24%). За попередніми даними, до парламенту також проходить партія бізнесмена Ілана Шора (близько 8,5%). Інші партії не долають 6-відсотковий бар’єр. Явка на виборах склала 49,2%.

Парламентські вибори, що відбулися у Молдові в неділю, 24 лютого, вперше проходять за змішаною системою: 50 депутатів з 101 будуть обрані за партійними списками, решта – в одномандатних округах. Окрім того було скасовано «день тиші». Відтак, агітувати за кандидатів можна було і в день голосування, в тому числі на підході до виборчих дільниць.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply