Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 20, 2021

На Різдво додому із «сирійської пастки»

Автор:

|

Січень 05, 2018

|

Рубрика:

На Різдво додому із «сирійської пастки»

Йдеться про десять українських моряків, які ще з серпня 2017 року перебували у Сирії на арештованому судні. І ось у п’ятницю, 5 січня, надійшла звістка, що їхні митарства нарешті завершилися.

Представник департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич офіційно заявив: «Сьогодні, напередодні Різдва, українські моряки повертаються до своїх родин».  Він повідомив також, що завдяки українському консулу сирійські органи влади повернули документи морякам, знайшли заміну екіпажу серед місцевих жителів і скерували громадян України до Лівану, кордон з яким вони вже перетнули.

Десяток моряків, які «застрягли» у порту Тартус (Сирія) на заарештованому судні «Старшина Деров», – це п’ятеро херсонців, троє мешканців Миколаєва, а ще одесит і киянин. Вони торік у серпні уклали контракт із турецьким судновласником і вирушили до Лівану – на борт судна. Але з’ясувалося, що воно перебуває у Сирії. Капітан порту Тартус взяв в українців паспорти та інші документи і не повернув, щоб «вони сиділи на борту і не вешталися». Зарплату морякам не виплачували. На борту судна вантажу не було, і весь цей час воно жодного разу не залишало межі порту.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply