Новини для українців всього свту

Sunday, Apr. 11, 2021

На Луганщині загинув працівник місії ОБСЄ

Автор:

|

Квітень 23, 2017

|

Рубрика:

На Луганщині загинув працівник місії ОБСЄ

Трагедія сталася у неділю, 23 квітня, коли патруль міжнародних спостерігачів виконував свої обов’язки.  Спершу надходила інформація у версіях, що відрізнялися одна від одної. Врешті Спеціальна моніторингова місія Організації з безпеки і співробітництва в Європі (СММ ОБСЄ) підтвердила у мережі Twitter, «що патруль у складі 6 його членів та 2 броньованих транспортних засобів потрапив у серйозний інцидент в районі населеного пункту Пришиб на Луганщині, на території, що не контролюється урядом. В результаті інциденту один член патруля загинув і двоє доставлені до лікарні для подальшого обстеження». Саме тоді експерти прийшли до висновку, що найімовірніше автомобіль наїхав на міну.

Можна зрозуміти стан шоку, викликаного злочином проти міжнародних спостерігачів, які ризикують життям заради миру поза межами своїх рідних країн. Тому й далі у повідомленнях траплялися розбіжності. Спершу оголосили, що загинув американець. Пізніше українська влада повідомила, що йдеться про громадянина Великої Британії Джозефа Стоуна. Контузію отримала громадянка Німеччини Іва Гнелін. Врешті, Держдепартамент США заявив, що нема даних про громадян США, які постраждали в результаті підриву автомобіля СММ ОБСЄ в Україні.

Ввечері 23 квітня на брифінгу перший заступник голови СММ ОБСЄ Александр Хуг розповів деякі подробиці. Дорога, на якій стався вибух, розташована за 2 км від лінії зіткнення. Мін там взагалі не мало бути. Тристороння контактна група та інші підписанти меморандуму до Мінських угод від 19 вересня 2014 року заборонили встановлення мінно-вибухових загороджень та зобов’язали зняти вже встановлені. Александр Хуг наголосив, що ці зобов’язання залишаються здебільшого на папері.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply