На літній час перейшли. Та чи воно нам треба?
Доба неділі, 25 березня, стане для українців, як і для мешканців багатьох інших країн, на одну годину коротшою. Висловлюючись офіційною мовою, згідно з постановою Кабінету міністрів, перехід на літній час в Україні вже понад 20 років поспіль здійснюється в останню неділю березня. Отож, цієї ночі о 3:00 належало перевели стрілки на годину вперед так, щоб після цього годинники показували 4:00. Зрозуміло, що більшість людей спеціально для цього не прокидаються, а здійснюють цю маніпуляцію звечора чи вранці. А хтось навіть ще пізніше.
Прийнято вважати, що ідея переходу на літній належить американському політику Бенджаміну Франкліну. Ще у 1784 році він запропонував заощаджувати на свічках, використовуючи ранкове сонячне світло. Для цього, на його думку, потрібно було перевести годинник. Однак втілювати цей задум на державному рівні почали лише у 1916 році.
Свічки давно перестали служити для освітлення приміщень, однак і надалі на літній час переходять десятки країн світу, в тому числі всі європейські. Відмовилися від використання літнього часу Японія, Китай, Індія, Сінгапур і низка інших. Хотіли зробити це й в Україні шість років тому. Однак у Верховній Раді не змогли узгодити, в якому ж часовому поясі краще залишитися – у «зимовому» чи «літньому». Вітак прийняли Соломонове рішення і залишили все без змін.
Однак аргументи за скасування шарпанини із стрілками, до якої вдаємося двічі на рік, залишилися. Ось основні з них: з введенням нових технологій це не дає відчутної економії електроенергії, переведення годинника негативно позначається на роботі транспорту й підвищує аварійність, виникає збій у біоритмі людського організму, що викликає дискомфорт чи навіть проблеми із здоров’ям.
Які країни відчинені для українських заробітчан
Цікаво, а де ж інформація про країни, які відчинені для заробітчан?Як допомогти собі та своєму ближньому
Дякую, що приділяєте увагу цій дуже важливій темі. Нажаль, більшість уУкраїнці рятували світ, зокрема, і 1920 року на Віслі
Річ Посполита була ліквідована 1795 року. Тому: Сто років тому 15 серпСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Мій коментар видалено. Я це так розумію що моя присутність на цьому са