Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

На Донбасі завершився обмін полоненими

Автор:

|

Грудень 27, 2017

|

Рубрика:

На Донбасі завершився обмін полоненими

Він відбувся, як і домовлялися сторони, у середу, 27 грудня, на контрольному пункті в’їзду-виїзду «Майорськ». За процесом спостерігали представники Організації з безпеки і співпраці у Європі (ОБСЄ) та «Червоного Хреста».

Постійний представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко повідомила через мережу Facebook, що 74 українці вже перестали бути заручниками сепаратистів і повертаються додому. Втім, дані щодо чисельності мають певні розбіжності.

Як відомо, сторони домовилися, що 74 українських військовослужбовців та цивільних будуть обміняні на 306 осіб, внесених у списки, подані представниками самопроголошених «республік». Однак чиновниця так званої «ДНР» Дарія Морозова заявила, що Києву передані 73 українських громадян, оскільки один відмовився повертатися на Батьківщину. Правдивість цієї інформації буде перевірена найближчим часом. Своєю чергою представник України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Віктор Медведчук повідомив, що із заявлених 306 осіб Україна передала 237. Доки тривали перемовини щодо обміну, 40 утримуваних вийшли на волю і не виявили бажання переїжджати на окуповані території, а ще 29 вирішили, що їм краще відбувати покарання в Україні. Цікаво, що двоє осіб відмовилися від обміну буквально на лінії розмежування.

За інформацією Служби безпеки України, до нинішнього обміну в полоні сепаратистів перебували 158 українців. Крім того сотні людей вважаються зниклими без вісті.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply