Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Мирне завершення кризи у Гамбії

Автор:

|

Січень 21, 2017

|

Рубрика:

Мирне завершення кризи у Гамбії

0121___03--1

На цьому світові інформагенції зосереджують увагу 21 січня, як на одній з найважливіших подій дня. Не встоявши перед зовнішнім тиском, Яхья Джамме залишає посаду президента і передає владу переможцеві виборів Адамі Барроу. Таким чином вдалося запобігти непередбачуваним наслідкам, бо війська сусіднього Сенегалу вже увійшли на територію Гамбії.

Відмова Джамме покинути свій пост послужила приводом для початку військової інтервенції в Гамбії з сусіднього Сенегалу. Однак у п’ятницю операцію призупинили, вирішивши продовжити переговори. Нагадаємо, що Яхья Джамме в грудні відмовився визнати свою поразку на президентських виборах (переможцем яких став Адама Барроу) і оскаржив їх підсумки в суді. А найголовніше, що парламент продовжив позивачеві повноваження глави держави на три місяці. Проти цього рішення виступило Економічне співтовариство країн Західної Африки, що визнало переможцем виборів Адаму Барроу. Рада безпеки ООН одноголосно ухвалила резолюцію, в якій висловилася за перехід влади у країні до законно обраного нового президента. Підтримати це рішення вже був готовий воєнною силою Сенегал.

51-річний Яхья Джамме займав президентську посаду з 1994 року. Правозахисники піддавали його критиці за гоніння на опозицію, журналістів і гей-співтовариство.

На світлині REUTERS: Яхья Джамме.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply