Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Мирне возз’єднання силовим методом?

Автор:

|

Січень 02, 2019

|

Рубрика:

Мирне возз’єднання силовим методом?

Голова Китайської Народної Республіки (КНР) Сі Цзіньпін заявив у середу, 2 січня, що готовий застосувати військову силу для приєднання Тайваню. Виступаючи у будівлі парламенту в Пекіні, він наголосив: «Китай повинен возз’єднатися і це неминуче станеться». Приводом для обговорення цієї теми стало 40-річчя звернення, в якому китайські комуністи закликали до возз’єднання і припинення військової конфронтації.

Острів Тайвань заявив про відділення від Китаю під час громадянської війни у 1949 році, але не оголошував державної незалежності. З тих пір Пекін вважає його «бунтівною провінцією» і закликає до возз’єднання на своїх умовах, паралельно проводячи політику дипломатичної ізоляції. У той же час США постачають Тайваню сучасну зброю і залишають за собою право захищати його без конкретних зобов’язань.

У згаданій промові Сі Цзіньпін запевнив, що Пекін прагне до мирного возз’єднання, проте не допустить сепаратизму, зазначивши: «Ми не давали обіцянки утримуватися від застосування сили і залишаємо за собою можливість використовувати всі необхідні засоби». Своєю чергою президент Тайваню Цай Інвень у новорічному зверненні заявила про «неготовність відмовлятися від суверенітету і йти на поступки владі КНР».

Світлина Reuters.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply