Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Мирна угода в обмін на острови

Автор:

|

Січень 21, 2019

|

Рубрика:

Мирна угода в обмін на острови

Японська агенція Kyodo з посиланням на урядові джерела повідомила у понеділок, 21 січня, що Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе розглядає можливість укласти мирний договір з Росією, при якому його країні відійде частина Курильських островів. Йдеться про острів Шикотан та архіпелаг Хабомай.

Відповідну заяву може бути зроблено за підсумками переговорів японського Прем’єра з Президентом Росії Володимиром Путіним 22 січня у Москві. Спроби домогтися від Росії повернення всіх чотирьох спірних островів, включаючи Ітуруп і Кунашир, на думку Сіндзо Абе, виглядають «нереалістичними». На початку січня він заявив, що Японія претендує на острови, але згодна, щоб їхні мешканці-росіяни залишилися там після передачі території. У Кремлі стверджують, що слова очільника японського уряду «ускладнили переговорний процес».

Японія не визнає приналежність до Росії островів Ітуруп, Шикотан, Кунашир і Хабомай. Вони були окуповані СРСР наприкінці Другої світової війни. Через суперечку про приналежність островів Росія і Японія досі не підписали мирний договір.

Світлина AFP: вид з японського острова Хоккайдо на архіпелаг Хабомай.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply