Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

Москву визнано винною за депортацію грузинів

Автор:

|

Січень 31, 2019

|

Рубрика:

Москву визнано винною за депортацію грузинів

Велика палата Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у четвер, 31 січня зобов’язала Росію виплатити компенсацію у розмірі 10 мільйона євро (майже $11,5 мільйона) громадянам Грузії, примусово виселеним з Росії восени 2006 року. Таким чином 1,5 тисячі осіб отримають грошову компенсацію через тринадцять років після депортації.

Рішення за міждержавним позовом Грузії проти Росії Велика палата Страсбурзького суду прийняла ще у липні 2014 року. В ухвалі йшлося про те, що восени 2006 року російська влада проводила скоординовану політику арештів, затримання і виселення грузинів, нехтуючи вимогами Конвенції про захист прав людини. Зокрема, Росія порушила її статті про заборону колективного вислання іноземців, право на свободу та недоторканність, право на судовий розгляд утримання під вартою і заборону на нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження. Крім того, було порушено право на ефективний засіб правового захисту і зобов’язання надати всі необхідні умови для ефективного проведення розслідування.

Грузія внесла позов проти Росії у 2007 році. Тбілісі вважає, що масова депортація грузинів з Росії стала відповіддю Москви на затримання чотирьох російських офіцерів за звинуваченням у шпигунстві восени 2006 року.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply