Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 23, 2021

Молочний скандал між Москвою і Мінськом

Автор:

|

Лютий 26, 2018

|

Рубрика:

Молочний скандал між Москвою і Мінськом

Росія не вперше жорстко діє проти сусідньої держави, яку у світі вважають її найближчим союзником. З понеділка, 26 лютого, заборонено ввезення молока, вершків та іншої молочної продукції з Білорусі. Зокрема, йдеться про молоко, вершки, згущене молоко, а також молочні сироватку і білок. Як заявили у Россільгоспнагляді, рішення прийнято у зв’язку з «неодноразовими порушеннями ветеринарно-санітарних вимог Євразійського економічного союзу (ЄАЕС) і РФ».

Кремлівська пропаганда завчасно повідомила, що російські експерти не бачать у цьому небезпеки для споживачів і молокопереробної галузі, в якій використовується білоруська сировина. Звучить непереконливо. Адже у 2017 році Білорусь була лідером з постачань молочної продукції на російський ринок. На її частку в російському імпорті припадало 92% молока і вершків, 78% згущених молока і вершків, а також 82% сухого знежиреного молока.

Введення обмежень на поставки білоруського молока до Росії грубо порушує норми ЄАЕС, заявив член Колегії з питань промисловості та агропромисловому комплексу Євразійської Економічної Комісії (ЄЕК) Сергій Сидорський. У минулому він очолював уряд Білорусі, а зараз у бесіді з білоруським агентством БЕЛТА наголосив, що у Россільгоспнагляду немає підстав для введення подібної заборони.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply