Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 25, 2021

Молдова наполягатиме на виведенні військ РФ з Придністров’я

Автор:

|

Червень 11, 2019

|

Рубрика:

Молдова наполягатиме на виведенні військ РФ з Придністров’я

Новий міністр закордонних справ і європейської інтеграції в уряді Молдови під керівництвом Маї Санду Ніку Попеску наполягатиме на виведенні російських військ з території невизнаної республіки Придністров’я. Про це він заявив на прес-конференції в Кишиневі, повідомляє Укрінформ.

«Хочу запевнити, що Республіка Молдова продовжить наполягати на виведенні російських військових формувань, які дислоковані на території нашої країни незаконно, і перебування яких суперечить як чинному законодавству, так і Конституції країни», – заявив Попеску. Новий глава МЗС Молдови закликав також дипломатичних працівників, включаючи послів, послідовно служити інтересам Республіки Молдова, а не просувати інтереси окремих політичних партій.

Як відомо, в суботу, 8 червня, в парламенті Молдови повідомили про створення тимчасової коаліції, до складу якої ввійшли депутати з фракцій Партії соціалістів і політичного блоку «ACUM» (під угодою підписалися 60 депутатів). Усього в парламенті Молдови – 101 депутат. На засіданні було обрано спікера парламенту – голову Партії соціалістів Зінаїду Гречаний, а також затверджено новий склад уряду на чолі з Маєю Санду. Однак, Конституційний суд Молдови виніс вердикт про визнання неконституційними всіх рішень, прийнятих нинішнім складом парламенту 8 червня і в наступний період, а також постанов і законодавчих актів. КС вже виніс вердикти про неконституційність обрання Зінаїди Гречаний спікером, а Маї Санду прем’єр-міністром..

У вівторок, 11 червня, президент Молдови Ігор Додон анулював підписаний раніше заступником голови Демпартії Павлом Філіпом указ про розпуск парламенту, назвавши рішення Конституційного суду «посяганням на національну безпеку країни».

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply