Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Міжнародні спостерігачі визнали вибори в Україні демократичними

Автор:

|

Квітень 01, 2019

|

Рубрика:

Міжнародні спостерігачі визнали вибори в Україні демократичними

Голова делегації Європейського парламенту Даріуш Розаті

Євросоюз відзначив, що перший раунд президентських виборів в Україні, який відбувся 31 березня, був проведений демократично та з дотриманням міжнародних стандартів та процедур. Виходячи з цього, ЄС висловив непохитну підтримку суверенітету, незалежності та територіальній цілісності України. Відповідна заява оприлюднена на сайті Служби зовнішніх дій ЄС.

“Відповідно до висновків Виборчої спостережної місії OSCE/ODIHR, вибори були конкурентними, виборці мали широкий вибір та прийшли на дільниці у великій кількості. Фундаментальні свободи були, в цілому, дотримані. Водночас OSCE/ODIHR були відмічені певні недоліки, зокрема, неналежне використання державних ресурсів та скупка голосів. Хоча медіа-середовище є різноманітним, висвітлення ходу кампанії часто було упередженим, бракувало також необхідних політичних дебатів серед кандидатів”, – йдеться у повідомленні.

ЄС визнав, що день виборів відбувся мирно, був позитивно оцінений в цілому та проклав шлях до другого раунду. Голосування було добре організованим, спокійним, прозорим та ефективним, з дотриманням загальних процедур. Виходячи з цього, Європейський Союз очікує на вільний, справедливий та прозорий другий раунд виборів 21 квітня, проведений відповідно до міжнародних стандартів. При цьому, як зазначається у заяві, важливо, щоб всі сторони дотримувалися демократичних принципів, поважали волю народу України та уникали провокування непотрібної напруги.

“Євросоюз залишається непохитним у підтримці незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів. Ми продовжуємо підтримувати намір України забезпечити стабільне, заможне та демократичне майбутнє для всіх громадян, з огляду на те, що Угода про асоціацію надає широкі рамки для нашої тісної співпраці”, – йдеться у заяві речника ЄС.

Під час президентських виборів 31 березня українці продемонстрували тверду відданість демократичним та євроатлантичним цінностям. Про це заявив голова делегації Парламентської Асамблеї НАТО Міхал Щерба в у своєму коментарі з нагоди представлення міжнародними спостерігачами за виборами Президента України попередньої заяви щодо проведених виборів. “Те, що я спостерігав, було вільним вибором вільних людей. Українці продемонстрували свою тверду відданість демократичним та євроатлантичним цінностям. Я бачив ентузіазм громадян усіх вікових категорій, які брали участь у виборчому процесі у вражаючій кількості”, – заявив він. Водночас, голова делегації ПА НАТО висловив жаль з приводу того, що не усі українці могли проголосувати, “оскільки Росія незаконно анексувала Крим та продовжує свою військову агресію на Сході України”. “ПА НАТО продовжуватиме допомагати України на шляху реформ та підтримувати її прагнення приєднатися до нашого Альянсу”, – наголосив Щерба.

У представленій у Києві попередній заяві Міжнародної місії зі спостереження за виборами було повідомлено, що президентські вибори в Україні в неділю були змагальницькими, виборці мали широкий вибір та прийшли голосувати у великій кількості. Зазначалося, що хоча існуюча нормативно-правова база передбачає міцну основу для проведення демократичних виборів, “часто вона не була реалізована добросовісно багатьма зацікавленими сторонами в передвиборчий період”, що мало негативний вплив на довіру до виборчої адміністрації, дотримання правил фінансування виборчих кампаній та ефективне вирішення виборчих суперечок. Відповідно до заяви, основні свободи загалом дотримувалися, кандидати могли проводити вільно виборчу кампанію, хоча “численні ознаки підкупу голосів виборців та зловживання державними ресурсами підривали довіру до процесу”. Спостерігачі стверджують, що медіа-середовище було різноманітним, однак, висвітленню кампанії бракувало всебічного аналізу і воно часто було упередженим.

У цілому день виборів було оцінено позитивно, він відкриває шлях до другого туру. Хоча, деякі процедурні проблеми були помічені під час підрахунку голосів, а інколи умови для підрахунку були неналежними, йдеться у заяві. Додається, що виборча кампанія загалом відбулася в мирній обстановці.

“Вибори проходили на тлі триваючого збройного конфлікту та інших ворожих дій на сході країни та незаконної анексії Кримського півострова з боку Російської Федерації. Як наслідок, вибори не могли бути організовані в Криму та окремих районах Донецької та Луганської областей, які контролюються незаконними збройними формуваннями”, – зазначається у звіті. Міжнародна Місія зі спостереження за виборами є спільною ініціативою Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ), Парламентської асамблеї ОБСЄ (ПА ОБСЄ), Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), Парламентської асамблеї НАТО (ПА НАТО) та Європейського Парламенту (ЄП). Місія включає ​​близько 970 спостерігачів з 45 країн, включаючи 795 довгострокових та короткострокових спостерігачів від БДІПЛ, 107 парламентаріїв і співробітників від ПА ОБСЄ, 32 від ПАРЄ, 19 від ПА НАТО і 12 від ЄП.

Про негативні моменти першого туру президентської виборчої кампанії заявив голова делегації Європейського парламенту Даріуш Розаті (на фото) під час спільної прес-конференції представників місії міжнародних спостерігачів за виборами в Україні, повідомляє кореспондент Укрінформу. “Одним із негативних моментів виборчої кампанії була присутність у ЗМІ негативної і фейкової інформації… Певна дезінформація, яка стосувалася дуже різних питань, походила не тільки із зовнішніх, а й із внутрішніх джерел. У нас є дані про використання фейкових новин у медіа, причому це стосується і телебачення, і радіо”, – сказав п. Розатті. Він наголосив, що для міжнародних спостерігачів питання точності подання інформації у медіа є дуже важливим. Розатті також звернув увагу на те, що багато інформації у ЗМІ стосувалося особистих проблем того чи іншого кандидата у президенти. У цьому контексті він зауважив, що хоча міжнародні спостерігачі побачили під час першого туру виборів справжню конкуренцію, однак вибір кандидатів залежить не тільки від політичних переконань, а від багатьох чинників, зокрема, від поширюваної дезінформації про них. Голова місії БДІПЛ зі спостереження за виборами посол Пітер Тейлер у свою чергу повідомив, що міжнародні спостерігачі продовжуватимуть моніторинг ЗМІ перед другим туром президентських виборів. “Не можна спекулювати тими чи іншими моментами”, – акцентував він.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply