Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

Міжнародна ухвала на користь України

Автор:

|

Травень 04, 2017

|

Рубрика:

Міжнародна ухвала на користь України

У четвер, 4 травня, оприлюднено англомовну версію рішення комітету міністрів Ради Європи щодо Криму. Документ названо «Ситуація в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)». Він складається з 11 пунктів, першим з яких підтверджено засудження анексії Криму і Севастополя. Далі ставиться низка вимог до Російської Федерації, щодо порушень прав людини в Криму.

Комітет міністрів закликає Росію надати доступ до півострова правозахисним органам Ради Європи, створити безпечне і сприятливе середовище для місцевих і міжнародних засобів масової інформації, правозахисників і неурядових організацій. Висловлено пропозицію про повторний візит комісара Ради Європи з прав людини до Криму. Попередній був здійснений ще у вересні 2014 року. Вирішено також повернутися до питання про ситуацію в Україні восени з перспективою ухвалення комплексного рішення.

Рада Європи є міжнародною організацією з 47 держав-членів у європейському просторі. Членство відкрите для всіх європейських держав, які визнають принцип верховенства права і гарантують основні права людини і свободи для своїх громадян. До Ради Європи входить і Росія. Її представники наполегливо але безуспішно намагалися перешкодити прийняттю цього документу. А для України він є вкрай важливим, бо стає дуже вагомим аргументом у підтримці позову проти Росії у Міжнародному суді в Гаазі.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply