Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Місія Євросоюзу «Софія» триватиме далі

Автор:

|

Грудень 18, 2018

|

Рубрика:

Місія Євросоюзу «Софія» триватиме далі

Видання медіаконцерну «Funke Mediengruppe» повідомили про це у вівторок, 18  грудня. Продовження місії, яка займається порятунком мігрантів у Середземному морі, стало можливим після подолання опору урядовців Італії.

Представники всіх держав ЄС домовилися продовжити мандат місії як мінімум до кінця березня 2019 року. Їх рішення повинні до кінця тижня письмово підтвердити уряди всіх країн Євросоюзу, але це, як зазначають ЗМІ з посиланням на дипломатичні джерела в ЄС, вже формальне питання.

Чинність мандату місії, створеної на тлі міграційного кризи у 2015 році, завершувалася наприкінці 2018 року. У рамках «Софії» кораблі військово-морських сил країн Євросоюзу проводять гуманітарні операції в міжнародних водах біля узбережжя Лівії. За три роки було врятовано близько 50 тисяч осіб. При цьому досі всіх біженців, знятих з човнів, доставляли в італійські порти. А це викликає невдоволення нового уряду Італії. У Римі продовжують наполягати на зміні правил місії «Софія», але наразі дали згоду на її нетривале продовження. За цей час треба знайти нове рішення проблеми мігрантів, врятованих у Середземному морі.

Світлина: врятовані біженці на борту іспанського фрегата.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply