Новини для українців всього свту

Sunday, Apr. 18, 2021

Мільйонні вигоди від системи ProZorro

Автор:

|

Квітень 12, 2017

|

Рубрика:

Мільйонні вигоди від системи ProZorro

Як відомо, «паперові» форми здійснення державних закупівель в Україні себе не виправдали. Вони лише створювали сприятливе середовище для хабарництва, бо не мали належної прозорості. Тому нашою державою і був взятий курс на запровадження системи електронних торгів. Закон, що закріпив правові засади реформи сфери державних закупівель, прийнятий наприкінці 2015 року. Таким чином була запроваджена електронна система державних закупівель ProZorro (Прозоро). Про один з її практичних результатів повідомляє 12 квітня «Економічна правда».

Після введення публічних закупівель через систему ProZorro найбільш потужний в Україні аеропорт «Бориспіль» зумів заощадити понад 35,5 мільйона гривень та понад 122 тисячі євро. У сумі це становить $ 1,45 мільйона. Інформація про економію стосується періоду із квітня 2016 року до квітня 2017 року.

Представники аеропорту переконують, що система ProZorro має низку переваг. Наприклад, вона не допускає торги невідповідним товаром. Після офіційного переходу на єдину систему аеропорт здійснив 132 закупівлі на загальну суму $ 12,43 мільйона.

Принагідно додамо, що сьогодні, 12 квітня, у «Борисполі» затримали особу, що займалася торгівлею людськими органами.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply