Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

Мігранти повертаються на батьківщину

Автор:

|

Травень 12, 2018

|

Рубрика:

Мігранти повертаються на батьківщину

Інтернет-видання «Deutsche Welle» у суботу, 12 травня, розповідає про досвід, який дуже придався б у нас, в Україні. У Лієпаї, третьому за величиною місті Латвії, недавно відкрився бар і культурний центр «Kursas Putni». Тут збираються молоді люди, які працювали або вчилися за кордоном. Їх об’єднує те, що всі вони у підсумку, всупереч популярному тренду, не залишилися там на постійно. Спілкуючись, присутні діляться набутим досвід, обговорюють мотиви повернення додому.

Низький рівень народжуваності у Латвії і високий рівень еміграції, особливо у Західну Європу, призвели до того, що населення країни, чисельність якого у 2000 році становила майже 2,4 млн осіб, скоротилася відтоді майже на півмільйона. А в доповіді Балтійського центру журналістських розслідувань зроблено висновок: до 2030 року майже половина всіх жителів Латвії будуть понад 50-літніми. Це викликає побоювання, що під загрозою може опинитися сама життєздатність держави.

Заходи у «Kursas Putni» проводить Яніс Крейліс, засновник організації «У Латвію із урахуванням світового досвіду». Провчившись у Нью-Йорку п’ять років, він повернувся додому в 2016-му і почав організовувати неформальні зустрічі, де поверненці могли поділитися своїм закордонним досвідом. Яніс Крейліс також є менеджером кадрового агентства, яке знаходить роботу в Латвії для «світових професіоналів». Він вважає, що життя за кордоном сильно змінило його, зробило відкритим для спілкування та зустрічей з людьми.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply