Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Міхеіл Саакашвілі вже не українець

Автор:

|

Липень 26, 2017

|

Рубрика:

Міхеіл Саакашвілі вже не українець

Так вчинив з колишнім Президентом Грузії чинний Президент України. У середу, 26 липня, на сайті Державної міграційної служби повідомлено, що Петро Порошенко видав указ про позбавлення українського громадянства Міхеіла Саакашвілі. Розповідаючи про це, ВВС зауважує, що на сайті Президента України цей указ не оприлюднений. Однак сам факт підтверджений кількома іншими джерелами.

Петро Порошенко підписав указ про надання Міхеілу Саакашвілі українського громадянства 30 травня 2015 року. І у той сам день призначив його очільником Одеської області. На цій посаді пан Саакашвілі конфліктував з місцевими елітами і виступав з різкими заявами. У тому числі на адресу президентської адміністрації. Торік 7 листопада заявив про відставку.

Міхеіл Саакашвілі був президентом Грузії з 2008-го по 2013 рік. Програвши вибори, перебрався в Україну. Грузинська влада збиралися домагатися його видачі. На батьківщині проти нього порушено кілька кримінальних справ.

Зараз, як твердять, Міхеіл Саакашвілі перебуває у США. Народний депутат від Блоку Петра Порошенка Сергій Лещенко висловив таке припущення: «Сценарій Порошенка щодо Саакашвілі: анулювати його українське громадянство, поки він знаходиться в США. Таким чином, Саакашвілі навіть фізично не зможе повернутися на Україну – його затримають у Борисполі після прильоту і першим рейсом екстрадують до Грузії… Фактично Саакашвілі змушують брати притулок в Америці і забути про українську політику».

Торік колишній президент Грузії створив в Україні власну партію «Рух нових сил» – опозиційну до нинішньої влади.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply