Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 19, 2021

Мешканці Берліна протестують проти високої орендної плати

Автор:

|

Квітень 06, 2019

|

Рубрика:

Мешканці Берліна протестують проти високої  орендної плати

Десятки тисяч жителів Берліна в суботу взяли участь в акціях проти орендної плати за квартири, що зростає. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на DW.

“Поліція не називає точну цифру учасників, кажучи про багато тисяч демонстрантів”, – йдеться в повідомленні. Однак, за даними одного з організаторів заходу – “Об’єднання проти виселення і божевілля квартплати”, – в ньому взяли участь майже 35 тисяч осіб, які представляють понад 260 організацій та груп. Організатори акції дали старт законодавчій ініціативі, яка передбачає відчуження житлового фонду з власності концернів – власників квартир. За пропозиціями активістів, концерни, які мають у власності більше трьох тисяч квартир, повинні в добровільно-примусовому порядку продати їх земельній владі. Житлові приміщення, що перейшли у муніципальну власність, у свою чергу, передбачається здавати за нижчими цінами. Щоб законодавча ініціатива набула статусу законопроекту для розгляду в бундестазі, її протягом шести місяців повинні підписати 20 тисяч осіб. Об’єднання незадоволених квартиронаймачів планують зібрати необхідні підписи протягом найближчого часу. Подібні акції пройшли в суботу також у 18 німецьких і 13 європейських містах.

У той же час, глава Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) Андреа Налес, що входить до правлячої коаліції, виступила проти вилучення квартир у великих власників. На її думку, ті кошти, які можуть бути витрачені на цю акцію, необхідно просто направити на будівництво нового дешевого соціального житла.

Вартість житла у Берліні станом на квітень 2019 за даними https://www.expatistan.comЗаробітна плата у Берліні станом на квітень 2019 за даними https://www.averagesalarysurvey.com

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply