Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 19, 2021

«Матір всіх бомб» знищила майже сто терористів

Автор:

|

Квітень 15, 2017

|

Рубрика:

«Матір всіх бомб» знищила майже сто терористів

Влада Афганістану оновила дані про число бойовиків «Ісламської держави» вбитих внаслідок удару американської бомби GBU-43/B, яку ще називають «матір’ю всіх бомб». Наразі відомо, що загинуло 94 терористи, хоч раніше повідомлялось лише про 36. Уточнену інформацію надав представник влади у провінції Нангархар сьогодні, 15 квітня.

Пентагон досі не оцінював наслідки атаки, однак опублікував графічне відео удару у Twitter. За оцінками американської влади, в Афганістані зараз діє приблизно 600-800 бійців «Ісламської держави». В основному вони скупчуються саме в провінції Нангархар, де й була зроблена атака.

Окрім цього, в країні зараз перебувають більш ніж 8 тисяч американських військових, які беруть участь у антитерористичних заходах та проводять спільні навчання із колегами з Афганістану.

Нагадаємо, США використали «матір усіх бомб», яка є найбільшою у світі неядерною бомбою, 13 квітня. Удар спрямували на підземний комплекс «Ісламської держави». Зброя важить близько 9 тонн, її потужність – 11 тонн в тротиловому еквіваленті. Це перше її застосування після прийняття на озброєння у 2003 році.

Одна така бомба, за даними сайту Deagel, коштує близько 16 мільйонів доларів. Зараз на озброєнні у США є близько 20 GBU-43/B.

Світлини: DPA, Deagel.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply