Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 2, 2022

Масштаби кровопролиття у секторі Газа шокують

Автор:

|

Травень 15, 2018

|

Рубрика:

Масштаби кровопролиття у секторі Газа шокують

Інтернет-видання «Deutsche Welle» у вівторок, 15 травня, наводить найсвіжіші дані від міністерства охорони здоров’я Палестинської автономії – загинули не менше 59 палестинців, ще понад 2770 були поранені. Туреччина назвала те, що трапилося, геноцидом і відкликала своїх послів з Ізраїлю та Сполучених Штатів. Президент Франції Емманюель Макрон засудив «насильство ізраїльської армії проти демонстрантів». Однак США в ООН заблокували незалежне розслідування сутичок на кордоні Ізраїлю і сектору Газа.

Як дізналася агенція DPA з неназваних дипломатичних джерел, Вашингтон відхилив проект відповідної заяви. Зокрема, у ній були й такі рядки: «Рада Безпеки висловлює обурення і засмучення у зв’язку з вбивством палестинських цивільних осіб, які реалізовували своє право на проведення мирних протестів, закликає до проведення незалежного та прозорого розслідування і звертається з закликом до всіх сторін виявляти стриманість».

Нагадаємо, що напередодні десятки тисяч палестинців зібралися в знак протесту проти відкриття у Єрусалимі перенесеного туди з Тель-Авіва посольства США. На кордоні з Ізраїлем деякі з протестувальників спробували прорватися на суміжну територію і закидали ізраїльських солдатів пляшками із запальною сумішшю. Ті у відповідь відкрили вогонь.

У Газі почалася триденна жалоба за загиблими. Президент Палестинської автономії Махмуд Аббас закликав провести 15 травня загальний страйк протесту.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply