Новини для українців всього свту

Saturday, Jul. 24, 2021

Масштабна амністія в Узбекистані

Автор:

|

Грудень 08, 2018

|

Рубрика:

Масштабна амністія в Узбекистані

Про неї у суботу, 8  грудня, розповідає турецька агенція «Анадолу». Президент Узбекистану Шавкат Мірзійоєв підписав указ про помилування 136 засуджених. Такий жест зроблено з нагоди 26-ї річниці прийняття Конституції республіки.

Виступаючи на урочистостях з нагоди Дня Конституції Узбекистану, глава держави наголосив, що помилувано громадян, які вчинили злочин в силу різних обставин, щиро розкаялися у скоєному і твердо встали на шлях виправлення. Шавкат Мірзійоєв також нагадав, що впродовж недавнього часу звільнено понад три тисячі засуджених за членство у незаконних організаціях. Невідомо, втім, чи йдеться тут і про опозиційні до влади організації. Окрім того, із списків «причетних до діяльності екстремістських релігійних груп» виключено понад 20 тисяч осіб.

Усе це можна розцінити як ознаки демократизації. Шавкат Мірзійоєв був обраний на президентську посаду два роки тому, отримавши майже 89% голосів. Він замінив раптово померлого Іслама Карімова, який очолював Узбекистан ще з радянських часів.

Світлина: Шавкат Мірзійоєв.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply