Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

Масові заворушення у Республіці Інгушетії

Автор:

|

Жовтень 04, 2018

|

Рубрика:

Масові заворушення у Республіці Інгушетії

Про них у четвер, 4 жовтня, повідомляють провідні інтернет-видання світу. Біля будівлі місцевого парламенту в місті Магасі відбувається акція протесту проти обміну територіями з Чеченською Республікою. Обидва ці державні утворення є суб’єктами Російської Федерації.

Як повідомлялося раніше,  26 вересня очільники Інгушетії (Юнус-Бек Євкуров) і Чечні (Рамзан Кадиров) підписали угоду про закріплення кордону між республіками. Договір передбачає обмін територіями. Наприкінці вересня в Інгушетії відбулися акції протесту проти цього. Активісти стверджують, що договір невигідний інгушам. Вранці у четвер регіональний парламент ратифікував обмін територіями. За голосували 17 депутатів з 25, троє виступили проти, а ще п’ятеро утрималися (інформація російської агенції ТАСС).

Приблизно під час засідання парламенту озброєні люди відкрили стрілянину в повітря, повідомляє з місця подій кореспондент ВВС. До присутніх вийшли місцеві депутати, однак їм не вдалося заспокоїти юрбу протестувальників.

 

 

У четвер Конституційний суд Інгушетії виступив проти обміну територіями з Чечнею. За оцінкою голови суду Аюпа Гагіева, законодавство Інгушетії припускає, що передача частини території республіки іншому суб’єкту Російської Федерції неможлива без регіонального референдуму. Напередодні стало відомо, що працівники Центру боротьби з екстремізмом роздавали жителям Інгушетії застереження прокуратури про неприпустимість участі у несанкціонованих заходах. З вечора 3 жовтня в республіці відключений Інтернет.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply