Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Масові протести у столиці Грузії

Автор:

|

Грудень 02, 2018

|

Рубрика:

Масові протести у столиці Грузії

У Тбілісі на проспекті Шота Руставелі у неділю, 2 грудня, зібралися кілька тисяч осіб, які не визнають підсумків президентських виборів, що відбулися минулої середи. Демонстрацію організували представники опозиційного об’єднання «Сила в єдності», яке відмовляється визнавати Саломе Зурабішвілі переможницею голосування і вимагає проведення дострокових парламентських виборів. Григол Вашадзе, що поступився їй у другому турі, був висунутий кандидатом у президенти партією «Єдиний національний рух» (ЄНР) Міхеіла Саакашвілі. Опозиція твердить, що в день голосування були фальсифікації, тиск на виборців і підкуп.

На мітингу Григол Вашадзе запропонував уряду створити робочу групу для обговорення, зокрема, змін до виборчого право, які дозволять «виключити використання адміністративних ресурсів під час передвиборної кампанії і можливість фальсифікацій». Опозиція має намір подати позов до суду з вимогою скасувати результати другого туру президентських виборів і чекає на відповідь уряду на свої вимоги до 16 грудня.

Незалежний кандидат Саломе Зурабішвілі, яку підтримує правляча партія «Грузинська мрія», у другому турі виборів набрала 59,52 відсотка голосів, а Григол Вашадзе – 40,48 відсотка. Це були останні вибори президента Грузії, проведені шляхом прямого голосування. У 2017 році до конституції були внесені зміни, які значно зменшили права і повноваження глави держави, і в майбутньому його обиратимуть 300 членів виборчої колегії.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply