Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

Масові протести у Румунії

Автор:

|

Лютий 02, 2017

|

Рубрика:

Масові протести у Румунії

За потужністю їх порівнюють з тими, що прокотилися країною в часи повалення комуністичного режиму Ніколае Чаушеску 1989-го року. У четвер, 2 лютого, засоби масової інформації називають цифри від 150 000 до 300 000 учасників акцій по усій країні. Обурення людей викликане намірами влади послабити боротьбу з корупцією. Соціально активні громадяни вже кілька днів виходять на вулиці румунських міст. Але сьогодні протести переросли в зіткнення.

Напруженість почала наростати в середині січня, коли стало відомо про плани нового уряду під керівництвом Соріна Гріндяну частково декриміналізувати перевищення чиновниками повноважень і оголосити амністію засудженим за ряд нетяжких злочинів.

Зокрема пропонувалося не відкриватися кримінальні справи на чиновників, які завдали збитків державі на суму менше 44 тисяч євро (приблизно $47,5 тис.). 31 січня відповідні постанови були прийняті. Румунська влада також подала у парламент законопроект про амністію ув’язнених, термін покарання яких не перевищує 5 років. Пояснюють це необхідністю звільнити переповнені тюрми, з яких таким чином повинно вийти майже 2,5 тисячі осіб.

Проти амністії і внесення поправок до кримінального кодексу виступив президент Румунії Клаус Йоханніса. Це рішення румунського уряду розкритикувала і Єврокомісія.

Світлини: AFP.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply