Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 12, 2022

Масові протести у Польщі наростають

Автор:

|

Липень 21, 2017

|

Рубрика:

Масові протести у Польщі наростають

«Європейська правда» 21 липня пише про 100 тисяч учасників акцій, які відбулися напередодні у різних містах країни. Найчисельнішою стала демонстрація у Варшаві. Ввечері на вулиці столиці за даними міської влади вийшло близько 50 тисяч поляків. Поліція наводить помітно скромніші цифри – 14 тисяч. Повідомлення про маніфестації та інші форми протесту надійшли також з Познані, Вроцлава, Лодзі, Кракова, Щецина та десятків інших міст.

Люди вимагають від президента Польщі Анджея Дуди накласти вето на скандальний закон про реформу судочинства, який, зокрема, переводить Верховний суд під контроль міністерства юстиції і парламенту. Супротивники цієї реформи твердять, що вона скасує принцип поділу влади і підірве демократію в Польщі. Реорганізація Верховного суду передбачає відставку його голови і суддів, якщо тільки Мін’юст не збереже за ними посади після вступу законопроекту в силу. Документ також наділяє міністерство одноосібним правом призначати всіх високопоставлених суддів.

Нагадаємо, що Єврокомісія попередила владу Польщі про серйозні наслідки у разі, коли  закони про судову реформу вступлять в силу у нинішньому вигляді.

Світлина DPA.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply