Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

Масована терористична атака на Шрі-Ланці вже забрала 207 життів

Автор:

|

Квітень 21, 2019

|

Рубрика:

Масована терористична атака на Шрі-Ланці вже забрала 207 життів

На Шрі-Ланці прогриміли вісім вибухів: в трьох церквах під час великодньої служби, чотирьох готелях і житловому комплексі. За офіційними даними, загинули 207 осіб, понад 450 поранені, багато з них у критичному стані. За даними AFP, серед загиблих 35 іноземців. Вибухи сталися в католицькій церкві Святого Антонія в столиці країни Коломбо, церкві Святого Антонія в Негомбо  і церкві Сіон в Баттікалоа, уточнює Colombo Page. У Коломбо вибухи також прогриміли в п’ятизіркових готелях Shangri La, Cinnamon Grand Hotel і Kingsbury.  Бі-Бі-Сі повідомило про сьомий вибуху в ще одному готелі, жертвами якого стали двоє поліцейcкіх. Потім стало відомо про восьмий вибуху в житловому комплексі в столичному районі Дематагода, його жертвами стали також двоє поліцейських.

Принаймні два з восьми терактів здійснили смертники, повідомляє Associated Press з посиланням на владу Шрі-Ланки. У зв’язку з вибухами заарештовані семеро людей, повідомляє Reuters.  Як передає Reuters, на Шрі-Ланці оголошено комендантську годину, заблоковані основні соцмережі і месенджери, включаючи Facebook і WhatsApp. Ніхто поки не взяв на себе відповідальність за теракти. Терактів такого масштабу країна не знала з 2009 року, коли завершилася війна з тамільськими сепаратистами. Міжконфесійна напруженість всі ці роки залишалася високою. У минулому році зіткнення між буддистами і мусульманською меншістю привели до введення надзвичайного стану. Починаючи з квітня цього року екстремістські угруповання буддистів здійснювали напади на християнські церкви, в основному протестантські. Проте великодні теракти були здійснені проти католиків.

Більшість 22-мільйонного населення країни – 70 відсотків – сповідує буддизм, 12,6% – індуїзм, 9,7% – іслам, 7,6% – християнство.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply