Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Марш нової армії

Автор:

|

Серпень 24, 2018

|

Рубрика:

Марш нової армії

Так названо військовий парад, що відбувся у п’ятницю, 24 серпня, у Києві на Хрещатику з нагоди 27-річниці незалежності України. Він став одним з найбільш масштабних поміж усіх попередніх, що відбувалися з нагоди Дня Незалежності.

Було також чимало нового. Над Хрещатиком пролетіла військова авіація. Досі у параді ще не брали участі військові капелани. Вперше прокрокував і окремий жіночий батальйон. Було презентовано американські «Джевеліни», а також новинки української оборонної промисловості. У тому числі: «Ятаган» – перший український танк, що відповідає стандартам НАТО; «Богдана» – самохідна гаубиця з калібром, прийятим у Північноатлантичному альянсі, українські системи залпового вогню нового покоління «Верба» і «Вільха» та низка іншої техніки.

І чи не найсимволічніше нововведення. Вперше у лавах Збройних сил України пролунало привітання «Слава Україні!» і відповідь – «Героям Слава!». Таким чином нарешті замінено успадковану від радянських часів стару форму вітання.

Під час виступу перед урочистим маршем Петро Порошенко заявив, що вже до 4 вересня внесе до Верховної Ради проект змін до Конституції про закріплення курсу на вступ у НАТО та Євросоюз.

З нагоди Дні Незалежності України святкові заходи відбуваються по усій державі.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply