Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Марафон до Всесвітнього дня вишиванки розпочали в Австралії

Автор:

|

Квітень 19, 2019

|

Рубрика:

Марафон до Всесвітнього дня вишиванки розпочали в Австралії

Посольство України в Австралії разом з провідними українськими організаціями Зеленого континенту розпочинають марафон до Всесвітнього дня вишиванки, який уся українська та світова спільнота відзначатиме 16 травня 2019 року. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на сторінку дипустанови у Facebook.

«Цього року ми також запрошуємо Вас долучитися до наших проектів і одягнути у вишиванку відомих австралійців вашого штату та регіону, записати на мобільний телефон коротке відео (горизонтальне, не більше 1 хв), і скинути нам halyna.yusypiuk@mfa.gov.ua посилання на це відео», – повідомляється  у дописі.Текст у кадрі може бути будь-який. Роботи приймаються упродовж квітня.

Зазначається, що ідея акції – показати, що вишиванку ідентифікують у світі як частину української культури, її одягають іноземці в знак солідарності і підтримки України, привернути увагу світової спільноти до української культури, підсилити позитивний імідж нашої держави у світі та історичну, культурно-ментальну окремість українського народу. 

Повідомляється, що усі надіслані відео Посольство публікуватиме на своєму ресурсі та покаже під час урочистих заходів. Найцікавіший сюжет отримає винагороду і буде продемонстрований у рамках Фестивалю української вишиванки в Австралії. Розпочинаючи акцію, Посольство поділилося відео від знімальної групи телеканалу “Україна” з першими враженнями про про українську вишиванку від австралійської актриси, головної героїні фільму «Повернення в Едем» Ребекки Гіллінг. Вдягнувши ексклюзивну українську вишивану сукню, актриса відзначила, що вона дуже красива, а вишивка чудова: «Я не бачила нічого подібного. Це фантастично». Ребекка Гіллінг зазначила, що має чудового “боса – українця Пола Кліменко” і з радістю відвідає Україну у майбутньому.

У Посольстві нагадали про підтримку дипустановою акції “Народжені у вишиванках”, коли  народженим за кордоном маленьким українцям разом із їх першим документом дарують сорочки. Також згадали чудове дефіле українських вишиванок у Національній галереї Австралії та незабутню промову у вишиванці спікера парламенту Південної Австралії Майкла Аткінса.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply