Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Маніфест Брентона Тарранта під забороною

Автор:

|

Березень 25, 2019

|

Рубрика:

Маніфест Брентона  Тарранта під забороною

Управління з класифікації фільмів та літературних творів Нової Зеландії заборонило до поширення і зберігання маніфест Брентона  Тарранта під назвою «Велике повернення». Автор відомий тим, що здійснив теракт в мечетях міста Крайстчерча. Про це йдеться в повідомленні відомства.

«Цей текст виправдовує вбивства певних груп громадян. Він визначає ряд місць, де такі теракти можна проводити, і які методи атаки при цьому можна застосовувати », – заявив глава управління Девід Шенкс. Він зазначив, що ЗМІ, які робили огляди маніфесту, часто прикріплювали посилання на скачування, документ також поширювали і користувачі Інтернету.

«Є різниця між” мовою ворожнечі “і подібними публікаціями, що закликають до вчинення нових терактів, як би це не заперечували праві активісти», – пояснив він заборону тексту. При цьому він додав, що текст можуть мати журналісти та вчені для дослідницьких цілей, однак для цього буде необхідно звернутися до відомства.

Нагадаємо, 15 березня в двох мечетях новозеландського міста Крайстчерч стався теракт, в результаті якого загинули 50 осіб, ще 50 госпіталізовано. Заарештований учасник нападу, 28-річний Брентон Таррант, незадовго до цього опублікував 74-сторінковий документ на своїх сторінках в соцмережах, а також надіслав копію в апарат прем’єра країни Джасінди Ардерн. У ньому він пояснював атаку своєї ненавистю до політики мультикультуралізму та мігрантів. Під час нападу він також вів трансляції в соцмережах, і хоча Facebook і Twitter відразу заблокували його акаунти, згодом їм довелося видалити понад півтора мільйони перезалитих записів. Через теракт влада також вирішила заборонити продаж напівавтоматичної зброї і штурмових гвинтівок військового зразка.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply