Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 23, 2021

Майже мільярд кілограмів ртуті у вічній мерзлоті

Автор:

|

Лютий 08, 2018

|

Рубрика:

Майже мільярд кілограмів ртуті у вічній мерзлоті

Велетенські поклади цього металу вчені виявили на Алясці. Про це 8 лютого розповідає агенція «Укрінформ» з посиланням на статтю, оприлюднену виданням «Science Alert».

За експертною оцінкою фахівців Геологічної служби США, у вічній мерзлоті Північної півкулі міститься 793 мільйони кілограмів ртуті. Така величезна маса більш, ніж у два рази перевищує сумарний вміст ртуті в інших місцях.

«Близько 24% всього ґрунту Землі становить вічна мерзлота, і саме у ній знаходяться величезні запаси ртуті. Що станеться, якщо вічна мерзлота розтане? Наскільки далеко пошириться ртуть? Це питання, на які ми маємо відповісти», – зазначив провідний автор дослідження Пол Шустер.

Ртуть при кімнатній температурі перебуває у рідкому стані. А концентрація її парів у повітрі понад 0,2 мг/м³ викликає гостре отруєння організму людини. Відтак танення льодовиків, викликане глобальним потеплінням, може призвести до катастрофи. Метал, який вивільнюється, перетвориться на метилртуть. Це з’єднання є небезпечним токсином, який викликає порушення роботи нервової системи, починаючи від ураження рухових функцій і закінчуючи дефектами розвитку мозку.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply