Новини для українців всього свту

Sunday, Apr. 18, 2021

Майдан у Парагваї: горять не шини, а парламент

Автор:

|

Квітень 01, 2017

|

Рубрика:

Майдан у Парагваї: горять не шини, а парламент

Сайт «ВВС» 1 квітня повідомляє, що у столиці держави Асунсьйоні демонстранти взяли штурмом будівлю парламенту. Так вони висловлюються протест проти ухвалення закону, що дозволяє президенту переобратися повторно. Конституція, прийнята в 1992 році, обмежує його перебування на посаді одним п’ятирічним терміном. Президент країни Орасіо Картес, каденція якого закінчується в 2018-му році, хоче зняти це обмеження. Але коли верхня палата парламенту зібралася на таємне засідання, щоб скасувати положення конституції, почалися заворушення.

Протестувальники побудували навколо конгресу барикади, а потім пішли на штурм: вони увірвалися всередину й почали обшукувати офіси прихильників пана Картеса, після чого, підпалили деякі з них. Внаслідок заворушень і зіткнень з поліцією постраждали кілька людей. Поправки до конституції країни, схвалені сенаторами, повинні пройти узгодження в нижній палаті парламенту. Її спікер заявив, що заплановане на суботу засідання з цього питання не відбудеться і закликав громадян до спокою.

Протягом 35 років (з 1954-го по 1989-й роки) Парагвай перебував під владою генерала Альфредо Стресснера. З моменту створення нової системи державного укладу за нині чинною конституцією Парагвай пережив кілька періодів політичної нестабільності, включаючи невдалу спробу державного перевороту.

Світлина Reuters.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply