Новини для українців всього свту

Saturday, Apr. 17, 2021

Листування братів Шептицьких

Автор:

|

Квітень 02, 2017

|

Рубрика:

Листування братів Шептицьких

2 квітня сайт «Радіо Свобода» повідомив, що у Львівському соборі Святого Юра відбулася урочиста презентація книги, в якій оприлюднено листи Блаженного Климентія Шептицького до брата Станіслава. Вони охоплюють період 1881 – 1945 років.

Климентій і Станіслав Шептицькі – рідні брати митрополита Андрея. Невпорядкований архів братів Андрея і Климентія Шептицьких зберігався у монастирі «Студіон», поблизу Рима. Ось що сказав про нову книгу її упорядник отець УГКЦ Юстин Бойко: «З цих листів ми дізнаємось дуже багато цікавої інформації про братів Шептицьких, їхню родину, чому Казимир покинув світське життя і обрав монаший шлях, став отцем Климентієм. Кореспонденція висвітлює душу людину, там присутня приватність. Два брати, Климентій і Станіслав, мали різне служіння у житті, один монах, інший – військовий, але вони вміли поєднати непоєднуване».

Архімандрит монахів Студійського уставу Климентій Шептицький був заарештований більшовиками у червня 1947 у своїй келії під час вечірньої молитви. Згодом засуджений до 8 років виправно-трудових таборів із конфіскацією майна. Помер на 82-му році життя 1 травня 1951 року у в’язниці «Владимирський централ». Могилу відшукати не вдалось.

Генерал-майор цісарсько-королівської армії Австро-Угорщини, генерал-поручник Війська Польського Станіслав Шептицький наприкінці Другої світової війни, у віці 78 років, повернувся на військову службу, вступивши до армії ПНР (Польська Народна Республіка).  Був призначений на посаду голови Ради Польського Червоного Хреста, яку він обіймав до своєї смерті (1950 рік).

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply