Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Львівщина: сплюндровано пам’ятник убитим полякам

Автор:

|

Січень 10, 2017

|

Рубрика:

Львівщина: сплюндровано пам’ятник убитим полякам

0110___02-4

Цей акт вандалізму, що стався у ніч на 10 січня, безперечно, загострить протиріччя на ґрунті оцінок недавнього історичного минулого між двома сусідніми народами. Ми вже писало про кілька антиукраїнських акцій у Польщі. Тепер від рук наразі невстановлених провокаторів  постраждав монумент, споруджений на місці трагічних подій лютого 1944 –тоді тут було спалене село Гута Пеняцька, а усі його мешканці (поляки за національністю) убиті.

Про інцидент вже повідомила польська «Gazeta Wyborcza». Низка українських інтернет-порталів зауважує, що російська пропаганда почала говорити про наругу над пам’яттю загиблих, ще до того, як був пошкоджений пам’ятник. Це викликає підозру про руку Москви у цій провокації. В повідомленнях вкотре присутня різниця в оцінці подій 72-річної давнини. Засоби масової інформації називають різних виконавців масового вбивства у Гуті Пеняцькій. Зустрічається запевнення, що це злочин винятково німців, пролунало звинувачення на адресу бандерівців, яке нічим не підтверджене. Агенція Гал-Інфо пише, що «військові 4-го Галицького добровольчого полку знищили це село, яке було базою для польської самооборони та радянських партизан». Цю думку загалом підтверджує голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович: «До участі в каральній операції нацисти свідомо долучили поліційні частини, складені з українців».

Як стало відомо, польська сторона готує з цього приводу ноту Міністерству закордонних справ України.

0110___02-1

На світлинах: таким був пам’ятник ще учорашнього дня (вгорі), а таким став після акту вандалізму. Фото – Gazeta Wyborcza та соцмережі.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply