Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 30, 2022

Лєшек Бальцерович про причини кризи в Україні

Автор:

|

Травень 30, 2016

|

Рубрика:

Лєшек Бальцерович про причини кризи в Україні

Лешек Бальцерович

Як вже повідомляв «Міст», один із архітекторів успішних реформ у Польщі Лєшек Бальцерович став представником президента Петра Порошенка в Кабінеті міністрів України. Крім того, він відіграє важливу роль у групі стратегічних радників, які співпрацюють з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.

Місяць роботи на нових відповідальних з посадах ще надто малий термін для досягнення відчутних успіхів у такій інертній галузі людського життя, як економіка. Проте, для досвідченого фахівця цього часу цілком вистачає, щоб увійти в курс справ, оцінити ситуацію і зробити певні висновки. І навіть для того, щоб дати перше інтерв’ю. У розмові з кореспондентом ЛIГА.net, яка опублікована 30 травня, Лєшек Бальцерович проаналізував ключові виклики в українській економічній політиці і розповів, навіщо погодився працювати в Україні.

Особливо цікавими, на наш погляд, стали його міркування про причини багаторічної кризи в Україні. За версією пана Бальцеровича їх три. Перша сягає початку нашої незалежності.  Тоді, після 1991-го року, слід було здійснити низку радикальних і комплексних реформ на зразок польських. Але цього не зробили. Другий чинник залишився у спадок від Віктора Януковича. Економічне сповільнення (для його означення запровадили термін «рецесія» почалося у 2013-му році через експансіоністську фіскальну політику за рахунок майбутнього і знову ж при відсутності реформ. А третя причина перебуває поза межами України. Йдеться про агресію Росії. І навіть не стільки військову, скільки економічну, що полягає у блокаді українського експорту.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply