Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

Лідери ради підкарпатських русинів шукають підтримки

Автор:

|

Лютий 01, 2018

|

Рубрика:

Лідери ради підкарпатських русинів шукають підтримки

Нещодавно повторно обраний на посаду Президента Чехії Мілош Земан контактує із представниками русинської організації, яка домагається автономії Закарпаття і має зв’язки з Росією. Про це 1 лютого повідомляє інтернет-портал «Європейська правда» з посиланням на чеське видання «Aktualne».

Йдеться про функціонерів Всесвітньої ради підкарпатських русинів Василя Джугана та Михайла Тяска, що днями були помічені у виборчому штабі Мілоша Земана, якого ЗМІ не раз називали «другом Володимира Путіна». Як пише «Aktualne», згадані особи торік супроводжували пана Земана під час його поїздки до Росії. Наведемо лише одну цитату з тесту: «Хоч Джуган та Тяско протягом тривалого часу живуть у Чехії, їхня програма – визнання русинського народу в Україні та автономія Закарпатської області, у минулому – Підкарпатської Русі у складі Чехословаччини. Вони також виступають проти українського уряду, що часто та виразно висловлюють у соціальних мережах».

Президент Чехії Мілош Земан на словах дистанціювався від Василя Джугана та Михайла Тяска, але останній твердить протилежне. Чеське видання наводить такі його слова: «Президент демократично сказав, що не бачить нічого поганого в тому, що русини можуть бути визнаними, якщо вони цього хочуть, у всіх сусідніх державах, і навіть в Росії, і що він не бачить причин, чому Україна не повинна визнавати русинський народ».

Всесвітню раду підкарпатських русинів офіційний Київ кваліфікує як антиукраїнську організацію.

Світлина з сайту «Aktualne»: Мілош Земан і Михайло Тяско.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply