Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

«Лемківська ватра» у Польщі

Автор:

|

Липень 23, 2017

|

Рубрика:

«Лемківська ватра» у Польщі

Свято лемківської культури з такою назвою відбулося вже у 35-й раз і завершилося у неділю, 23 липня. До села Ждиня (пол. Zdynia), що у Малопольському воєводстві, з’їхалося  кілька тисяч людей, переважно – лемки з Польщі і закордону. Для багатьох з них це символічне повернення у споконвічний край, який вони втратили внаслідок переселення 1947 року під час операції «Вісла». Тоді українців виселено з їхніх земель у південно-східній Польщі на північні та західні терени.

Під час цьогорічної «Лемківської ватри» виступали фольклорні ансамблі, відбувалися авторські зустрічі, виставки та наукова дискусія в пам’ять про операцію «Вісла». Місце проведення свята – давнє лемківське село у Польщі. Ждиня вперше згадується у літописах на початку XIV століття.

23 липня на сайті Польського радіо наведено кілька висловів учасників «Лемківської ватри». А поміж них і цей: «Ми самі хочемо це продовжувати, передаємо дітям звичаї, пов’язані з народним одягом, святкові традиції, страви. Це важливо. «Ватра» все це доповнює».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply