Новини для українців всього свту

Saturday, Feb. 27, 2021

Киянин у схемі російських кібератак

Автор:

|

Серпень 17, 2017

|

Рубрика:

Киянин у схемі російських кібератак

Цю новину, що з’явилася в інтернет-виданнях України 17 серпня, справді можна назвати сенсаційною. Виявляється, український хакер, відомий під ніком Profexer, став свідком Федерального бюро розслідувань США (ФБР) у справі про злом серверів Демократичної партії США під час минулорічної президентської передвиборної кампанії.

Першоджерелом інформації називають газету The New York Times. На неї 17 серпня посилається і «Голос Америки», де читаємо: «В Україні знайшли хакера, який був автором шкідливого програмного забезпечення, за допомогою якого Росія здійснювала кібератаки на країни Європи та США. Це може стати ключовою подією в розслідуванні багатьох кіберзлочинів, враховуючи втручання у вибори США у 2016 році».

Як твердять, Profexer розробив програму, що нею було атаковано американські сервери. Але сам не використав її з протиправною метою, тільки давав платні консультації. Саме тому став свідком, а не обвинуваченим. «Не знаю, що станеться. Приємно не буде. Але я поки живий», – написав Profexer.

В українській поліції американській газеті відмовилися назвати прізвище хакера. Сказали лише, що він живе в Києві і не був заарештований. Profexer сам прийшов у поліцію, коли зрозумів, як була використана його робота. Доказів, що він працював на російські спецслужби, не виявлено.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply