Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Китаєм відтепер можна правити довічно

Автор:

|

Березень 11, 2018

|

Рубрика:

Китаєм відтепер можна правити довічно

За відповідні поправки до конституції країни у неділю, 11 березня, проголосували депутати вищого законодавчого органу – Всекитайських зборів народних представників. Зокрема ухвалено зняття обмежень на термін перебування на посаді голови Китайської Народної Республіки (КНР).

Відтак чинний глава держави Сі Цзіньпін у 2023 році може переобратися на третій п’ятирічний термін. Пункт про обмеження у два терміни по п’ять років існував у конституції КНР з 1982 року.

Раніше президент США назвав Сі Цзіньпіна «наймогутнішим лідером КНР за останні 100 років». Він також позитивно відгукнувся про законодавчу ініціативу щодо прийнятих змін. ЗМІ наводять коментар Дональда Трампа з цього приводу: «Тепер він – голова на все життя. Він зміг це зробити. Можливо, і нам варто спробувати зробити це коли-небудь». Втім, у конгресі США такі слова чинного господаря Білого дому викликали критику.

А президент Росії Володимир Путін в інтерв’ю американському телеканалу NBC News заявив, що, перш ніж критикувати ініціативу Пекіна, потрібно згадати, що в Китаї живе 1,5 млрд людей. Тому, мовляв, важливо, щоб ситуація в цій країні була стабільною, а як це краще зробити, напевно, видніше самому китайському народу і китайському керівництву.

Світлина Reuters: Сі Цзіньпін.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply